5 domowych sposobów na szybszy porost włosów?

3 Min Read

Jak przyśpieszyć porost włosów?

To pytanie zadają sobie nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Ograniczając, ich wypadanie, łamliwość, ale i stosując produkty pobudzające ich wzrost. Szybki porost włosów zapewnia regularne stosowanie specjalnych też i szamponów, odżywek, czy maseczek, ale i domów sposoby, opierające się szczególnie na olejkach, ale i ziołach.

Włosy rosną nam na głowie z prędkością od 1 do 1.5 centymetra na miesiąc, czyli jest to około 12 18 centymetrów rocznie. Zapuszczanie włosów jest żmudne, ale i również wymaga od nas wiele cierpliwości, jednak i nie wiem, czy wiesz, ale można przyśpieszyć ten porost włosów.

Przyjrzyjmy się sposobom na porost włosów:

Dieta na porost włosów

Nie od dziś wiadomo, ale szybki porost włosów możemy zapewnić sobie poprzez dietę, która opiera się w bogate ilości białka, witaminy, ale i minerały. Nie od dziś. Jest wiadome, że białko między innymi przyśpiesza regelacje, ale i tworzy nowe w miejscach tych zużytych, przez co stymulacja, ale i sam porost jest o wiele szybszy. Stosowanie takiej diety, ale i diety zapewnionej w witaminy grup B i B7 przyśpieszy ten proces, również warto w takiej diecie zadbać o witaminę C, która również wpłynie na ten proces.

Mycie włosów minimum 4 razy w tygodniu

Domowy sposób na szybszy porost włosów jest to między innymi mycie włosów od 3 do 4 razy w tygodniu. Pamiętaj, że myjąc, włosy pomagasz, im w rozwijaniu się i zadbaniu o ich korzonki na głowie. Dodatkowo poprzez mycie usuwasz, te zużyte a przez dietę stworzysz, tam nowe. Wówczas stymulacja, ale i porost Twoich włosów będzie szybszy lepszy, ale i gęstszy a o to wszystko nam chodzi.

Jajko wmasuj we włosy

Domowy sposób naszych przodków był rozbiciem jajka na włosy i wsmarowanie. Owszem wówczas Twoje włosy trochę nie będą ładniej pachnięć, ale gdy po całym dniu je umyjesz, sam zobaczysz, efekt różnicy już po pierwszym zabiegu domowym sposobem.

Suplementy i witaminy

Kolejny domowy sposób na porost włosów to suplementacje, ale i branie odpowiednich witamin z grupy B B7, E, C, które wpływają na nasz porost włosów i przyśpieszą całą stymulację do maksimum. Dlatego też i stosowanie tych 4 sposobów przyśpieszy nam porost włosów i w ciągu miesiąca urosną, Ci od 2 do 3 Centymetrów co daje, o wiele lepszy i szybszy efekt działania.

Share This Article