Dlaczego warto być szczerym, dobrym i sprawiedliwym?

5 Min Read

Wartość bycia uczciwym wobec siebie i innych jest bardzo niedoceniana. Jest niepodważalna i wynika z samej istoty życia. Będąc szczerym wobec siebie, jesteś w stanie czuć się dobrze, bo nie tracisz energii na ukrywanie prawdy ani zagłuszanie jej. Będąc szczerym wobec innych- zupełnie tak samo. Szczerość wiąże się i wynika z troski o dobro własne i innych. Wiąże się ze sprawiedliwością.

 Bycie sprawiedliwym oznacza, że ​​uczymy się traktować siebie nawzajem w sposób zgodny z naszym indywidualnym dobrobytem, ​​a także dla większego dobra. Oznacza to pomaganie innym ludziom w pogodzeniu się z rzeczywistością, uczuciem i potęgą. Bycie sprawiedliwym to nie to samo, co równość.

 Rzeczy można uważać za równe tylko w tym sensie, że wszystkie są równo częścią tej samej całości. Ale te części zdecydowanie nie są równe. Różne części Twojego ciała specjalizują się w dobrym samopoczuciu całego ciała.

 Podobnie, jako ludzi, nie jest w naszym najlepszym interesie narzucanie równości poza podstawowym poziomem równoważnych praw człowieka. Nasze mocne strony leżą w naszych różnicach, dlatego ważne jest, aby każdy z nas zbadał te różnice i przekształcił je w talenty. Ten wzrost może nadal być uważany za sprawiedliwy, chociaż nie jest równy.

 Jeśli wchodzisz w interakcje z innymi ludźmi, czy traktujesz wszystkich jednakowo, łącznie ze znajomymi, bliskimi i zupełnie obcymi? Naturalnie

 nie. Zaakceptowanie jedności tego nie zmieni; nie będzie wymagać od ciebie traktowania wszystkich ze ślepą równością. Jedność zapewni ci jedynie pełniejszą perspektywę podejmowania decyzji.

 Zamiast być bardziej hojnym wobec znajomych i bliskich, w przeciwieństwie do obcych, jedność będzie skłaniać cię do większej hojności w tych obszarach, w których możesz mieć lepszy wpływ, bez względu na obecne przynależności społeczne. Czasami będzie to wymagać pomocy bliskiemu przyjacielowi, a innym razem będzie oznaczać przyjście z pomocą zupełnie obcej osobie.

 Kiedy już jesteś w zgodzie z jednością, każdy jest częścią twojej rodziny. Nie masz możliwości równego służenia 10000000000000 członkom rodziny; możesz dokonywać rozsądnych wyborów dotyczących tego, gdzie możesz dokonać korzystnej zmiany. To jest uczciwe.

 W pełniejszym kontekście społecznym bycie sprawiedliwym przybiera formę sprawiedliwości.
 Aby sprawiedliwość zatriumfowała, musimy podjąć decyzje, które sprawiedliwie równoważą potrzeby osoby z potrzebami większej całości. Idealnie oznacza to próbę zminimalizowania konfliktu między tymi dwoma poziomami.

 Sprawiedliwość to nie tylko domena naszych sądów. To musi być przyjęte przez nas wszystkich jako ludzi. Jeśli przymykamy oko na niesprawiedliwość, akceptujemy separację zamiast jedności i wszyscy z tego powodu cierpimy.

 Kiedy zdecydowałem się przejść na emeryturę ze sprzedaży bezpośredniej, poświęcałem dużo wolnego czasu na pomoc niezależnym sprzedawcom, zwłaszcza tym, którzy próbowali zrobić postępy. Dostarczałem darmowe artykuły instruktażowe, prowadziłem internetowe forum dyskusyjne i dzieliłem się wieloma darmowymi poradami.

 Ale kiedy zobowiązałem się do zmiany zawodu, przestałem świadczyć ten poziom pomocy sprzedawcom i przeszedłem do mojej nowej kariery tak wdzięcznie, jak to sobie wyobrażam.

 Podczas gdy kilka osób było zaniepokojonych tym posunięciem, uznałem to za słuszną decyzję, ponieważ wierzyłem, że mogę wnieść bardziej pozytywny wkład w szerszy obraz poprzez pole rozwoju osobistego. Wcale nie żałowałem wyboru.

 Jedność może przyczynić się do jeszcze większego wkładu. Bez poczucia jedności, wypłaty są brane pod uwagę tylko na jednym poziomie: Co dostanę? Dlaczego powinienem włożyć w pracę?

 Kiedy panuje jedność, bitwa ta zanika, ponieważ wypłaty są rozpatrywane na znacznie wyższym poziomie. Dzielisz się sukcesem innych ludzi, a osiągnięcia innej osoby są cenione tak samo jak twoje.

 Czy kiedykolwiek czułeś się naprawdę szczęśliwy z powodu czyjegoś sukcesu? Często czuję się w ten sposób, studiując opinie odwiedzających moją witrynę na temat ich osobistych przełomów w rozwoju. świętuję ich

 sukcesy, jakby były moje. Kiedy jeden z nas robi postęp, robimy postępy.

 Jako osoba indywidualna Twój wpływ jest ograniczony. Jeśli żyjesz całkowicie dla siebie, twoje życie będzie bardzo niewiele w porównaniu z tłem całej ludzkości. Z nielicznymi wyjątkami osiągnięcia jednej osoby są prawie bez znaczenia. Ale w zestawieniu z największym dobrem całości twój cel nabiera znacznie większego znaczenia.

 Teraz przyczyniasz się do blasku, części samej świadomości. Dobrostan ludzkości to twoje zdrowie, a osiągnięcia ludzkości to twoje osiągnięcia. Wszystko, co osiągnął żyjący lub umarli, należy do ciebie, by cenić je jako własne. Wasza wielkość ogranicza się jedynie do ekspansji samej świadomości.

Share This Article