Jak skutecznie zwalczyć nieświeży oddech?

4 Min Read

Żywność

Istnieją pewne rodzaje spożywanych przez nas pokarmów, które mogą być przyczyną nieświeżego oddechu. Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, mięso, żywność zawierająca cukier, ostre przyprawy i produkty mleczne. Pokarmy zawierające kwas powodują powstawanie brzydkiego zapachu w jamie ustnej przez wspomaganie rozwoju bakterii.
Kiedy jesz pokarmy z dużą ilością tłuszczu i białka, mogą one nie być prawidłowo trawione w twoim systemie. Ludzie, którzy mają trudności z trawieniem mięsa i produktów mlecznych, mogą mieć nieświeży oddech.

Oto kilka sugestii dotyczących żywności, jeśli chodzi o nieświeży oddech:

• Upewnij się, że zawiera owoce i warzywa bogate w przeciwutleniacze. Obejmuje to zielone warzywa liściaste, jagody, brokuły i kapustę. Te pokarmy pomagają zachować zdrowie i zapobiegają występowaniu nieświeżego oddechu.
• Możesz także jeść jogurt, który nie zawiera cukru i ma żywe kultury bakterii. Pomaga to powstrzymać bakterie odpowiedzialne za wywoływanie cuchnącego oddechu.
• Pokarmy zawierające dużo cukru stanowią problem, ponieważ cukier wpływa na tylną część gardła.
• Oprócz cebuli i czosnku, przyprawy takie jak curry mogą powodować nieświeży oddech. Podczas ich trawienia niektóre elementy przepływają przez krwioobieg i do płuc. Zapach może być emitowany przez około 24 godziny.
• Kawa i niektóre herbaty również mogą być przyczyną nieświeżego oddechu. Oba mają w sobie dużo kwasu. Staraj się nie pić tak dużo tych napojów.
Picie czarnej herbaty zawiera elementy, które powstrzymują bakterie. Inne herbaty, które mogą pomóc w zapobieganiu nieświeżemu oddechowi to zielona herbata i herbata miętowa. Herbata może również pozbyć się nieświeżego oddechu spowodowanego śluzem. Wystarczy wypić tylko jedną filiżankę dziennie, aby zapach stopniowo zniknął.
Witaminy i suplementy
• Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości cynku, możesz mieć nieświeży oddech. Jeśli masz niedobór, musisz przyjmować nie mniej niż 60 mg dziennie. Uważaj, aby nie przyjmować zbyt dużej ilości tego, ponieważ cynk może kolidować z miedzią.
• Brak witaminy B może być również przyczyną nieświeżego oddechu. Możesz wziąć niacynamid, tabletkę z grupy B i witaminę B6 raz dziennie.
• Jeśli spożyjesz nie więcej niż 6000 mg witaminy C, usuniesz śluz i toksyny, które nagromadziły się w twoim ciele. Śluz i toksyny gromadzące się w organizmie mogą być przyczyną nieświeżego oddechu.

Układ trawienny

Twój układ pokarmowy może być również przyczyną nieświeżego oddechu. Będziesz musiał to poprawić, obserwując to, co jesz. To, co jesz, ma kluczowe znaczenie, ponieważ określi, czy pomoże to wyeliminować nieświeży oddech. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać układ trawienny w stanie nienaruszonym:
• Stosuj dietę bogatą w błonnik, która zawiera produkty pełnoziarniste oraz świeże owoce i warzywa. Te pokarmy zwykle trawią się lepiej niż te, które nie są bogate w błonnik.
• Jeśli nie masz wystarczającej ilości enzymów do prawidłowego trawienia, musisz przyjmować nie więcej niż cztery tabletki enzymów na każdy główny posiłek.
• Możesz mieć za mało kwasu solnego. Aby uzyskać więcej w swoim systemie, możesz użyć octu jabłkowego. Weź jedną łyżkę stołową przed zjedzeniem dużego posiłku. Możesz również stosować tabletki z betainą lub pepsyną przed jedzeniem, aby wspomóc pracę układu trawiennego.
• Możesz również mieć nieświeży oddech z powodu braku regularnych wypróżnień (zaparcia). Musisz pić co najmniej osiem szklanek wody każdego dnia.

Share This Article