Siła woli. Dlaczego Ty także powinieneś ją trenować?

3 Min Read

Rozwijanie siły woli jest nierozerwalnie związane z sukcesem i nikt nie powinien lekceważyć siły swojej własnej woli. Historia mówi nam, że wielokrotnie nawet niewykształceni ludzie wykazali się odwagą i nie dali się powstrzymać tej słabości. Więc choć nie byli obdarzeni bogactwem czy wybitną inteligencją, osiągali rzeczy niebywałe i samą ciężką pracą lub opanowaniem umysłu dochodzili na szczyt.
 
Siła woli i wigor do osiągania trudnych celów życiowych są instynktowne i żadna terapia ani poradnictwo nie mogą jej rozwinąć. Tak jak sportowiec podejmuje mozolny wysiłek, aby wygrać grę cielesną, tak i nasz umysł musi być odpowiednio umiejętnie nauczony, aby być zwycięzcą w życiu. Proces zdobywania osobistego mistrzostwa jest procesem stopniowym i obejmuje całkowitą kontrolę nad mocami swojego umysłu.
 Niekoniecznie musisz być geniuszem, aby odnieść sukces. Zrób właściwy krok, gdy wiesz, że nadszedł czas i spróbuj wyciągnąć lekcję z każdego rozdziału życia. Jeśli życie jest równoległe do podróży morskiej, nie myśl, że będzie to gładka żegluga od początku do końca. Przygotuj się na trudy i nie trać swojego
 
 twardość podczas przedzierania się przez nią. Dlaczego uważasz, że Twoi koledzy pracują i osiągają więcej niż Ty? Wygląda na to, że działają na trzy sposoby, raz w medytacji, w oczekiwaniu i realizmie. Jeśli potrafisz skoncentrować się na swoim umyśle i skupić się na jednym zadaniu na raz, nie ma w tym nic złego, ponieważ każda osoba ma swój własny rezerwuar energii i zasobów, które nie zawsze są porównywalne z innymi. Nie zmuszaj się do zaangażowania się w coś, co nie wydaje się być czymś, co chcesz zrobić, a kiedy już to zrobisz, nie wycofuj się.

 Nie marnuj czasu na martwienie się, ponieważ to tylko zapycha twój umysł bezużytecznym bałaganem; więc przestań się denerwować, zanim cię to powstrzyma! Obawa i niepokój to pożeracze energii, które zmniejszają twoje szanse na osiągnięcie sukcesu i sprawiają, że życie osób wokół ciebie jest równie nieszczęśliwe. Nauka koncentrowania się na pracy to samotny sposób na osiągnięcie sukcesu, na który jesteś godny. Im szybciej dowiesz się o tym fakcie,
 
 tym bardziej obiecujesz, że pokonasz wszystko, co Cię spowalnia i odwraca od prawdziwego sukcesu. W przeciwieństwie do większości ludzi, nie żongluj zbyt wieloma obowiązkami jednocześnie. Zmarnujesz swoje wysiłki i skupisz się na wielu bezowocnych wysiłkach, a na końcu nic nie dostaniesz w zamian. Dlatego najlepiej jest podejmować jedno wyzwanie na raz. Mówiąc najprościej, rozrywanie siebie na sto części to nic innego jak zmarnowane życie.

Share This Article